Podanie o konto na serwerach Platinum

Aby uzyskać konto na serwerze należy uważnie przeczytać wszystkie poniższe informacje, zidentyfikować się i wysłać podanie o konto pocztą elektroniczną.

Istnieją dwie drogi uzyskania konta na serwerach Platinum.

  1. Złożenie dotacji na rzecz projektu w wysokości co najmniej 100 zł – osoby, które to uczynią są zwolnione z wysyłania skanu dokumentu tożsamości. Dotacja musi być przesłana przelewem z konta, którego dane pokrywają się z danymi, na które zakładane jest konto. W tytule przelewu należy podać adres email, z którego było lub będzie wysyłane podanie o konto.
  2. Przesłanie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości (obu stron dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy, dla osób niepełnoletnich legitymacji itp.) zawierającego zdjęcie użytkownika, imię, nazwisko i adres zamieszkania. Zdjęcie musi być kolorowe i wyraźne, w formacie JPG, PNG lub GIF.
    UWAGA: Administrator zdaje sobie sprawę iż w Internecie działają osoby wyłudzające skan dowodu by brać kredyty itd. tak więc zrozumiałe są słuszne obawy przed wysyłaniem tego typu danych.Z tego powodu Administrator zaleca aby na skanie (każdej strony) umieścić znak wodny z odpowiednią treścią np. “nie do użytku banków”, “nie dla umów o usługi bankowe” itp.

Podanie musi zawierać następujące dane:

  • Informację, że jest to aplikacja o konto na serwerze platinum.linux.pl.
  • Imię i nazwisko osoby ubiegającej się o konto (admin zastrzega sobie prawo do sprawdzenia ich prawdziwości).
  • Wybrany login (admin zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego). login musi mieć od dwóch do ośmiu znaków bez dużych liter, znaków specjalnych i liczb.
  • Z jakich usług użytkownik chce korzystać.
  • Uzasadnienie aplikacji, krótko, dlaczego powinnam założyć konto.
  • Zgodę na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści:Wyrażam zgodę na przetwarzanie zawartych danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rejestracji zgodnie z Ustawą z dnia 29.09.1997 o ochronie danych osobowych Dz.U. Nr 133, poz. 833.

Proszę się upewnić, że odpowiedź na podanie dojdzie – sprawdzić swoje foldery ze spamem i wysłać potwierdzenie po otrzymaniu odpowiedzi, w przeciwnym wypadku w ciągu ok. tygodnia konto zostanie skasowane.

Jeśli pomylisz się wysyłając aplikację, np. zapomnisz napisać nazwiska lub loginu, wyślij jeszcze raz kompletną aplikację.

Tylko kompletne aplikacje, zawierające wszystkie powyższe dane będą brane pod uwagę.

Konta na serwerze są przeznaczone dla ludzi nie dla botów. Proszę nie wysyłać próśb o konta na boty ircowe itp.

Proszę nie wysyłać ponownych próśb chyba, że o to poproszę.

Czas odpowiedzi wynosi z reguły ok. dwa tygodnie ale może być dłuższy zależnie od tego czy mam czas (i ochotę) odpisywać. Czas reakcji również zależy od tego jak przekonywująca jest aplikcja – z reguły odkładam na później aplikacje, nad którymi muszę się zastanowić. W każdym razie należy uzbroić się w cierpliwość.

Warto umieścić w aplikacji społeczności internetowe, projekty itd., w których się uczestniczy.

Proszę nie wysyłać aplikacji w HTML, na serwerze znajduje się filtr antyspamowy, na którym HTML jest wysoko punktowany, poza tym mój czytnik jest skonfigurowany tak aby nie obsługiwać HTML-a. Na serwerze znajduje się też filtr antywirusowy, zostaniesz poinformowany zwrotką jeśli twoja wiadomość zostanie z tego powodu odrzucona, tak więc warto je czytać.

Aplikację można wysłać emailem na adres root at platinum.linux.pl (wymagany temat: Prośba o założenie konta na serwerze Platinum.) Emaile sa automatycznie sortowane więc proszę wysyłać z takim właśnie tematem.

Ostatnia aktualizacja strony: 30.09.2018, 15:16:46.